HRT microStreamer

miniaturní DAC (D/A převodník) k PC (Win/MAC/Linux), snadno připojitelný přes miniUSB jako plug'n'play, asynchronní USB přenos eliminuje jitter, 24bit/96kHz, výstup 2x 3,5mm jack – sluchátkový zesilovač a linkový výstup, vysoce mobilní, vhodný na cesty

Více informací

Zboží je skladem

5 490 Kč

Parametry

Celkové harmonické zkreslení + šum0,002% (linkový výstup), 0,008% (sluchátka)
Vzorkovací frekvenceaž 96 kHz
VstupyUSB typ mini-B
Výstupní impedance50 Ohm (linkový výstup), 0,5 Ohm (sluchátka)
Bitová hloubka24-bit
Výstupní výkon2,25 V RMS (linkový výstup), 1,4V (sluchátka)
Odstup signál šum102 dB
Typ USB přenosuasynchonní
Výstupy2× 3,5 mm jack
Rozměry6,5 x 3 x 1 cm

Více informací

Dost malý, aby se vešel do dlaně a lehký abyste ho mohli nosit v kapse košile, takto s ohledem na přenosnost byl navržen microStreamer. MicroStreamer je napájen pomocí USB a připojením k vašemu počítači, tabletu, telefonu, nebo jinému kompatibilnímu zařízení se stává vysoce výkonným externím DA převodníkem nahrazujícím nepřesné zvukové karty. MicroStreamer je osazen dvěma výstupy 3,5mm jack. První výstup je veden přes vysoce výkoný sluchátkový zesilovač, který umožňuje připojit zařízení mezi počítač a sluchátka. Druhý výstup je klasický linkový (2,25V, fixní hlasitost) a umožňuje připojení mezi počítač a zesilovač, aktivní reproduktory a jiné zábavní systémy.

Šasi microStreameru je frézováno z masivního kusu hliníku, díky tomu působí solidním dojmem a zároveň je jeho provedení elegantní a moderní. Použití microStreameru je jednoduché a poskytuje takovou úroveň zlepšení zvuku, že je nutné slyšet ten rozdíl, abyste uveřili. Pro zlepšení kvality přehrávané hudby přebírá microStreamer úlohu vaší zvukové karty při převodu digitálního signálu na analogový, což je naprosto zásadní při produkci čistého a přesného zvuku. Malé rozměry a přijatelná cena by Vám neměla zabránit uvěřit, že microStreamer je schopen přehrávat hudbu z vašeho počítače, tabletu , mobilního telefonu a jiných zařízení na takové úrovni, která překvapí i naročnější posluchače.

Stejně jako ostatní produkty od HRT je použití microStreameru naprosto jednoduché. Stačí připojit zařízení pomocí kabelu obsaženému v balení a Váš počítač, nebo jiné zařízení pro přehrávání samo rozpozná přítomnost převodníku a zvolí ho jako výchozí zařízení pro přehrávání. Pak už stačí jen pustit přehrávání a vychutnat si krystalicky čistý zvuk.

Připojení pomocí technologie asynchronního USB, která je osazena u všech zařízení HRT, zajišťuje eliminaci šumu nebo vibrací známých jako jitter. Toto přispívá k naprosté čistotě zvuku a zajišťuje navíc bezkonkurenční prožitek prostoru reprodukované hudby.

Hlasitost sluchátkového výstupu se řídí posuvníkem hlasitosti z přehrávacího softwareu, který v microStreameru nastavuje interní analogový zeslabovač. Toto chytré řešení zachovává plnou kvalitu audio signálu a vyhýbá se známé sonické degradaci, která se vyskytuje u digitálních zeslabovačů. Signál tak zůstává čistý a neporušený.

MicroStreamer je schopen přehrávat hudební data až do výše vzorkovací frekvence 96kHz a bitové hloubce 24-bit. Micro streamer tak změní vaše přehrávací zařízení na zdroj zvuku, který je kvalitnější než kvalita hudby na CD. MicroStreamer používá původní audio 1.0 ovladače a není třeba instalovat žádné další ovladače pro jeho použití.

LED indikátory na boku microStreameru, osazené v hliníkovém krytí, zobrazují aktuální vzorkovací frekvenci (32k, 44k1, 48k, 88k2 a 96k) a stav, kdy do zařízení nejdou žádná data. Stejně jako u ostatních HRT produktů je jednoduše pomocí HRT´s UpStream utility možné instalovat vylepšení firmwareu hned, jak je k dispozici.

High Resolution Technologies microStreamer spolu s ostatnímy produkty firmy HRT je navržen a vyráběn v jižní Kalifornii.

Recenze

Známka 
Milan 2015-02-19

Dobrý zvuk, horší spolehlivost

Vlastním microStreamer přes dva měsíce a můžu potvrdit, že zní opravdu dobře, tak jak o něm píšou v recenzích.
Nicméně musím ubrat hvězdu za spolehlivost. Poměrně často se mi stává, že přestane hrát nebo naopak hraje na max (pravděpodobně to způsobuje výboj statické elektřiny). Stačí pak streamer vypojit a zapojit a vše funguje jak má. Psal jsem o radu do HRT, ale bohužel bez odpovědi.
Další problém co jsem měl, že streamer začal "prskat" v nízkých frekvencích. Po popsání závady mi v PureSound streamer druhý den vyměnili kus za kus. Takže tady palec nahoru.

  Napsat svou recenzi !

  Napsat recenzi

  HRT microStreamer

  HRT microStreamer

  miniaturní DAC (D/A převodník) k PC (Win/MAC/Linux), snadno připojitelný přes miniUSB jako plug'n'play, asynchronní USB přenos eliminuje jitter, 24bit/96kHz, výstup 2x 3,5mm jack – sluchátkový zesilovač a linkový výstup, vysoce mobilní, vhodný na cesty

  Napsat recenzi